Tehetetlenek voltak a CFR-vel szemben

Fotó: Haáz Vince

Nem tudta megismételni temesvári eredményes játékát a Marosvásárhelyi ASA, a labdarúgó 1. Liga 11. fordulójában a Sziget utcai stadionban nagyon gyenge teljesítménnyel egyértelmű vereséget szenvedett a Kolozsvári CFR-től, amely ezzel visszavágott a Ligakupa-búcsúért.

Horváth Bálint Ottó

2016. október 01., 15:222016. október 01., 15:22

2016. október 01., 17:242016. október 01., 17:24

Másodszor találkozott a két együttes ebben az idényben: három héttel ezelőtt a Ligakupa negyeddöntőjében Kolozsváron az ASA 1–1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 5–4-re győzött, és bejutott az elődöntőbe.

A péntek esti marosvásárhelyi mérkőzést kiválóan kezdte a CFR, negyedóra elteltével szépen kidolgozott szöglet utáni helyzetnél Nascimento góljával előnybe került. A folytatásban a vendégek magabiztosan és veszélyesebben játszottak, az ASA játékosai pedig ötlettelenek voltak, és helyzetig sem tudtak eljutni.

Háromgólos hátrányba kerültek

A második félidő elején a kolozsvári együttes kétgólosra növelte előnyét, szintén szögletből Andrei Mureșan fejjel talált be. Ezután megpróbált felállni az ASA, de a támadások erőtlenek voltak, ráadásul majdnem újabb gólt kapott, Păun lövésével a felső kapufát találta el. Negyedórával a vége előtt Surdu nagy helyzetet hagyott ki, majd néhány perccel ezután a CFR akcióból is gólt szerzett Omrani révén.

Későre kezdték el a felzárkózást

Alig egy perccel később Zicu fejjel még szépített, majd a hátralevő időben tovább támadott az ASA, több lehetősége is volt, azonban már nem tudott betalálni.

Vereségével a marosvásárhelyi együttesnek nem sikerült pluszra váltania, így továbbra is 0 pontos, és a két hetes szünetet (a válogatott mérkőzések miatt) követő 12. fordulóban az FC Voluntari pályáján játszik (október 16., vasárnap 15.30).

Mestermérleg:
Dan Alexa, ASA: „Gyengén kezdtük a játékot, és a meccs folyamán sok egy az egy elleni párharcot elvesztettünk. Az ellenfél megérdemelte a győzelmet, erőnlétileg felülmúlt minket. Nem sikerült nyomást gyakorolnunk a vendégekre, csak miután 0–2 volt az eredmény”.

Vasile Miriuță, CFR: „Nagyon akartuk a győzelmet, amely fontos volt számunkra, mert így közelebb kerültünk a play-offhoz. Jól játszottunk, az új és a régi játékosok egyre inkább megértik egymást”.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 11. forduló, Sziget utcai stadion, 2500 néző:
Marosvásárhelyi ASA–Kolozsvári CFR 1–3 (0–1),
gólszerzők: Zicu (84.), illetve Nascimento (16.), A. Mureșan (54.), Omrani (83.)
ASA: Mingote – Belu, Dobrosavlevici, Netzer, Mendy (Jakobovici, 46.) – Matei, G. Mureșan, Dică (Morar, 63.), Zicu – Surdu, C. Rus (Kuku, 46.).
CFR: Mincă – T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu – L. Rus, Nascimento (A. Mureșan, 46.) – Sorsa (Păun, 55., Chiriţă, 76.), Juan Carlos, Nouvier – Omrani.
Sárga lapok: Netzer (67.), Jakobovici (72.), Belu (75.), illetve Nouvier (35.), Juan Carlos (85.).
Vezették: Andrei Chivulete, Valentin Avram, Bogdan Velicu (mindhárman Bukarest).