Történelme első trófeáját nyerte az ASA

Visszavágott a bajnoki cím elvesztéséért a Marosvásárhelyi ASA, és sorozatban harmadik alkalommal legyőzte a Bukaresti Steauát a konstancai szezonnyitó Szuperkupában, ezzel történelme első trófeáját ünnepelte.

Horváth Bálint Ottó

2015. július 09., 09:162015. július 09., 09:16

2015. július 09., 15:462015. július 09., 15:46

Majdnem telt ház fogadta a Farul stadionban az elmúlt idény két legjobb együttesének találkozóját. A korábbi információkkal ellentétben Marius Constantin és Pablo Brandan nem távoztak az ASA-tól, és az első perctől a pályán voltak. A vásárhelyiek kezdő tizenegyében az előző szezonhoz képest négy új játékos kapott helyet: Golanski és Brandan a védelemben, Varga és Kortzorg a középpályán játszott.

A Steauánál két új igazolás, a középpályás Muniru és a támadó Tudorie léphetett pályára. Jobban kezdte a mérkőzést a Steaua, az első félidő nagy részében az ASA térfelén zajlott a játék. Igazán komoly helyzetet nem tudott kialakítani a címvédő, de a Galaci Oţelultól szerződtetett Tudorie két alkalommal is veszélyeztetett. Az ASA leginkább a védekezéssel volt elfoglalva, és ritkán jutott el a fővárosiak kapujának előterébe.

Bátran kezdte a második játékrészt a vásárhelyi együttes, N\'Doye lövése centiméterekkel ment mellé. A másik oldalon Chipciu szabadrúgását a léc alól kitornászta Stăncioiu. Ezután Romario Kortzorg kihagyta a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét, majd a 63. percben Golanski beadására nagyszerű ütemben érkezett Axente, aki szép mozdulattal vezetést szerzett. A találkozó végére visszahúzódott az ASA, azonban a Steaua bármennyire is próbálkozott, nem jutott egyenlítési lehetőséghez, így Dan Petrescu első és utolsó hivatalos meccsén a vásárhelyi együttes kispadján történelmi sikert ért el, amellyel az ASA megszerezte első trófeáját.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a Kínába távozó Petrescu elmondta, hogy furcsa érzés tölti el, mivel csak egy mérkőzésen vezethette csapatát: „Nagyon jól éreztem magam az egy hónapos felkészülési időszak alatt, sajnálom, hogy távoznom kell, de remélem, egyszer még visszatérek Marosvásárhelyre. Az utóbbi napokban keltett feszültség miatt nagyon nehéz volt kialakítanom a kezdő csapatot, de ilyen körülmények között is hihetetlen teljesítményt értünk el”.

Közben kiderült, hogy Vasile Miriuţă lesz az ASA új vezetőedzője, aki a helyszínről tekintette meg a szerda esti mérkőzést. A román bajnokságban korábban a Ceahlăul Piatra Neamţ és a Kolozsvári CFR csapatait irányította, a Digi Sport Fotbal Club című műsorában úgy nyilatkozott, hogy szóban már megegyezett a vásárhelyi klubvezetéssel, szerződését egyelőre nem írta alá, amely ezekben a napokban történhet meg.

Az új vezetőedző bízik benne, hogy minden jelenlegi kerettag marad a csapatnál, hétvégén megtudja, hogy kikre számíthat, és a vasárnapi Bukaresti Dinamo elleni nyitómeccsén a legjobb kezdő csapatot tudja pályára küldeni. Dan Petrescu a sajtótájékoztató végén hangoztatta, hogy ő ajánlotta a klubvezetésnek Vasile Miriuţăt, akivel szerinte az ASA még a bajnoki címért is küzdhet, amennyiben megmaradnak a jelenlegi játékosok, és szezon közben sikerül néhány új labdarúgót szerződtetni.

Labdarúgó Szuperkupa, Konstanca, Farul stadion, 14000 néző:
Bukaresti Steaua–Marosvásárhelyi ASA 0–1 (0–0)
Gólszerző: Axente (63.)
Steaua: Cojocaru – Râpă, Tamaș, Varela, Toșca – Muniru (Mihalcea 74.), Neagu (Tahar 68.) – Iancu (Grădinaru 44.), Stanciu, Chipciu – Tudorie
ASA: Stăncioiu – Golanski (Hanca 83.), Constantin, Bejan, Brandan – Mureșan, Gorobsov – Varga (Varga 60.), N\'Doye, Kortzorg (Manolov 90+3.) – Axente
Vezették: Radu Petrescu (Bukarest), partjelzők: Sebastian Gheorghe (Seceava) és Ovidiu Artene (Vaslui).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!