SZFC: utolsó percben úszott el a győzelem

Fotó: Barabás Ákos

A labdarúgó 3. Liga 20. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC nagyon közel állt az újabb hazai győzelemhez, szombaton délután a vendég Dési Egyesülés a hosszabbításban büntetőből egyenlített, és elvitt egy pontot.

Zátyi Tibor

2016. április 16., 20:342016. április 16., 20:34

2016. április 16., 21:482016. április 16., 21:48

A labdarúgáshoz tökéletes idő fogadta a csapatokat az SZFC műgyepes pályáján, a nézőtéren több mint háromszázan ültek a kezdő sípszókor. A találkozó első perceit a vendégek uralták, a 6. percben Coman egymás után három védést kellett bemutasson, hogy ne kapjon gólt csapata. A vendégek nyomása negyedóra játék után kezdett enyhülni, kiegyenlítődött a játék, azonban komolyabb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, a kapusok rendre helyükön voltak.

Az első komolyabb hazai helyzetig félórát kellett várni, Bálint Rajmond jól indította Szőcs Lászlót a bal szélen, aki befele törve a rövid sarkot célozta meg, azonban időben odaért a dési hálóőr. Két perc múlva már Alin Sălăjan is tehetetlen volt, Szőcs csapott le a labdára, végigvezette a tizenhatos előtt, majd a jobb oldalon betörve a jobb alsóba lőtt. A félidő végén közel állt előnye megduplázásához a házigazda, ám Simon Norbert 16 méterről eleresztett lövését bravúrral hárította a kapus. A hosszabbítás utolsó másodperceiben Szőcs indult el ismét a bal szélen, a tizenhatosnál befele cselezett, rosszul lépett és elesett. Mint utólag kiderült, nem tudta tovább folytatni a játékot, le kellett cserélni.

Térfélcsere után távoli és pontatlan lövésekkel próbálkoztak a désiek, az SZFC főleg a védekezéssel volt elfoglalva, várván a lehetőséget, hogy ellentámadásból lecsapjon. Volt több apró lehetősége is, előbb Doltea maradt le centikkel Szécsi beadásáról, majd Berki tört be jól a tizenhatosba, de lövését védte a hálóőr. Az idő teltével mindkét csapat játékosai kezdtek idegesebbek lenni, egyre gyakrabban villant a sárga lap Ioan Iulian Mihai játékvezető kezében, főleg a hazai labdarúgókat figyelmeztette, a vendégekkel szemben elnézőbb volt. A hajrában nagy SZFC-ziccer maradt ki, Doltea lépett ki a védők közül, a kifutó kapus felett átemelte a labdát, ami épp hogy elkerülte az üresen maradt hálót.

Így jutottunk el a mérkőzés legvitatottabb pontjáig: a 91. percben az ellenfél játékosa tört be a bal oldalon, és ahogy beért az SZFC tizenhatosába, rögtön elesett Savin mellett. A játékvezető másodszor mutatta fel Savinnak a sárga lapot (az elsőt még a 15. percben kapta egy félpályánál elkövetett szabálytalanságért). A büntetőt Marius Ionescu belőtte, azonban nem volt szabályos, mivel Savin még nem hagyta el a játékteret. Pár perces szünet következett, amíg a játékvezető megvitatta a partjelzővel és a megfigyelővel az esetet, eleinte újra akarta rúgattatni, aztán meggondolta magát. Középkezdés után már nem volt idő komolyabb helyzetet kialakítani, így maradt az 1–1. A hármas sípszót követően a pályán kisebb lökdösődés alakult ki, végül pár sárga lapot követően csillapodtak le a kedélyek.

A Székelyudvarhelyi FC közel volt, hogy hazai pályán egy újabb sikert érjen el, azonban a nagy helyzetek kimaradtak, az ellenfél pedig rögtön élt egyetlen lehetőségével, és egy ponttal távozott.
Az SZFC legközelebb rendkívül nehéz mérkőzésen lép pályára, jövő szombaton a feljutást megcélzó, az 5-ös csoportot vezető Nagyváradi Luceafărul otthonában játszik.

Labdarúgó 3. Liga, 20. forduló: Székelyudvarhelyi FC–Dési Egyesülés 1–1 (1–0), gólszerzők Szőcs László (32.), illetve Marius Ionescu (90+2.), kiállítva: Savin (90+1., SZFC). SZFC: Alexandru Coman, Szécsi Barna (Balázsi Csaba, 80.), Szőlősi Márton, Demény Norbert, Péter Mózes, Bálint Rajmond (Fodor Tamás, 88.), Alexandru Berki, Simon Norbert, Cătălin Doltea, Szőcs László (Bálint Róbert a szünetben), Cătălin Savin.