Visszavágott Nyárádszereda csapata

Fotó: Gligor Róbert László

Marosoroszfalu pontot rabolt Nyárádszeredából a megyei labdarúgó 4. Liga tavaszi idényében, ezért a Román Kupa szerdai fordulójában bosszút akartak állni a nyárádmentiek. A második félidei remeklésüknek köszönhetően ez sikerült is nekik, a hazai közönség nagy örömére.

Gligor Róbert László

2016. május 05., 15:042016. május 05., 15:04

2016. május 05., 15:512016. május 05., 15:51

Kiegyenlített játékot láthattak a nézők az első félidőben, mindkét csapat ellentámadásokból próbálkozott. Az első percekben már ki is alakultak a helyzetek, a hazaiak részéről Moldovan beadását Ruja kapu fölé küldte, míg a túloldalon László rázta le védőit, de mellé gurított.

Silion kétszer is megszerezhette volna a vezetést, de lövései célt tévesztettek, amire a vendégek Sabău révén válaszoltak. A félidő közepén a marosoroszfalviak dolgoztak ki két jó helyzetet: előbb a középpályások hibáját kihasználva Luca vitte fel a labdát, kiszolgálta Lászlót, de lövését a hazai kapus hárította, majd Moldovan beadását lőtte kapu fölé László. Gólt előbb a nyárádszeredaiaknak sikerült szerezni a 40. percben: a vendégkapus csak elérni tudta a labdát, Moldovan erős lövése a hálóban kötött ki (10).

A vendégek egyenlítő góljával kezdődött a második félidő, Konczi gurított Dávid kapujába (11). Gyorsan érkezett a válasz, de Silion remek lövését Brătean hárította, ám a következő percben Ruja 20 méteres bombájánál kiejtette a labdát a kezéből, így a hazaiak ismét előnybe kerültek (21). Ettől kezdve igazi parádés focit mutatott a szeredai csapat, a közönség örömére csakhamar jött a következő gól is: Silion beadását Ruja könnyelműen a marosoroszfalvi kapus kezébe rúgta, azonban a következő percben már nem kegyelmezett (31).

Kevéssel ezután Ruja beadását Tüzes lőtte kapu mellé, majd utóbbit buktatták, amivel büntetőt rúghattak a hazaiak, amit Oprea R. értékesített (41). A következő negyedórában csak Silion lövését jegyezhettük fel, ám a 78. percben Tüzes átvezette a labdát a vendégek teljes védelmén, beadását pedig Ruja vágta a hálóba (51). A vendégek faraghattak volna hátrányukból, hiszen László buktatásáért tizenegyeshez jutottak, ám Cengher rúgását Dávid kivédte. Az utolsó percben László került gólhelyzetbe, de Dávid ismét a helyén volt, míg a hosszabbításban a hazaiaktól Tüzes tört be, ám Brătean védte lövését.

Győzelmükkel a nyárádszeredaiak bejutottak a kupasorozat megyei szakaszának negyeddöntőjébe.

Labdarúgó Román Kupa, Maros megyei szakasz, 3. forduló:
Nyárádszereda–Marosoroszfalu 51 (10)
Gólszerzők: Moldovan (40.), Ruja (54., 59., 78.), Oprea R. (62.). illetve Konczi (50.).
Nyárádszereda: Dávid, Szász, Silaghi, Oprea R. (Oprea A., 84.), Pavel, Moldovan (Stoica, 75.), Cătinean, Silion, Coman (Tóth, 75.), Ruja, Tüzes.
Marosoroszfalu: Brătean (Ilovan, 75.), Cengher, Oprea, Pop F. I., Sabău, Suciu, Luca (Căbuz, 56.), Konczi, Pop F. II., Moldovan (Duma, 72.), László.
Vezették: Florin Andrei, Andra Tănăsuc, Adrian Ichim.