Élcsapatot vert a Medicina

Fotó: Boda L. Gergely

A női röplabda-bajnokság 11. fordulójában négy játszmában sikerült legyőznie szombaton este hazai pályán a Marosvásárhelyi CSU Medicinának az elmúlt bajnoki idény ezüstérmesét, a Bukaresti Dinamót.

Horváth Bálint Ottó

2014. december 21., 12:002014. december 21., 12:00

2014. december 21., 12:202014. december 21., 12:20

Két fontos győzelemmel zárta az évet Paul Bogdan együttese, ugyanis a szoros élmezőnyhöz tartozó fővárosiak legyőzése előtt múlt hétvégén ötszettes mérkőzést nyert a Jászvásári Penicilina otthonában. Remekül kezdték a Dinamo elleni összecsapásukat a vásárhelyiek, egyértelmű fölényben játszottak, és a szett közepén már tíz ponttal vezettek (14–4). Ezután javított játékán a fővárosi gárda, folyamatosan közelebb férkőzött a Medicinához, azonban a hazaiak nagyszerűen játszották végig az utolsó labdameneteket és két ponttal megnyerték a nyitójátszmát.

Sokkal szorosabban kezdődött a következő felvonás, de ismét a vásárhelyiek voltak minimális lépéselőnyben, a szett vége felé végérvényesen elhúztak és megszerezték a 2–0-s vezetést. Határozottabban kezdte a harmadik negyedet a Dinamo, míg a Medicina rengeteg pontatlanságot követett el, a vendégek pedig fölényben voltak és simán nyerték ezt a játszmát. Az első játékrészhez hasonlóan alakult a negyedik szett első része, a hazaiak lényeges vezetéshez jutottak. Utolérték ellenfelüket a fővárosiak, sőt, előnybe is kerültek, azonban a játszma végén a Medicina ledolgozta hátrányát és hosszabbított játékrészben végül 27–25 arányban diadalmaskodott, ezzel értékes győzelmet ünnepelhetett. Sikerével megerősítette hatodik helyét a tabellán a vásárhelyi együttes.

Bő háromhetes szünet következik a női röplabda ligában, a következő fordulót január 17-én rendezik, amelyben a Medicina a Lugosi VSK együttesét látja vendégül.

„Örvendek, hogy a lányok koncentráltak tudtak maradni az ünnepek előtt. Ez a győzelem a legfontosabb számunkra a bajnokságban, megdolgoztunk érte. A játékosaim megmutatták, hogy képesek magas szintű röplabdát játszani. Kezd összekovácsolódni a csapat, türelemre van szükségünk a továbbiakban és az eredmények egyre jobbak lesznek” – nyilatkozta Paul Bogdan, a Medicina vezetőedzője a mérkőzés után.

Női röplabda-bajnokság, A1 osztály, 11. forduló, Pongrácz Antal terem, 150 néző:
Marosvásárhelyi CSU Medicina–Bukaresti Dinamo Romprest 3–1 (25:23, 25:22, 13:25, 27:25)