Hazai közönség előtt játszanak

Fotó: Boda L. Gergely

Kilencedik alkalommal rendezi meg a Marosvásárhelyi CSU Medicina az Erdély Kupa felkészülési röplabda tornát a Pongrácz Antal-teremben.

Horváth Bálint Ottó

2014. szeptember 23., 13:082014. szeptember 23., 13:08

2014. szeptember 23., 14:022014. szeptember 23., 14:02

Jelentősen átalakította keretét a vásárhelyi együttes. A több fiatal röplabdázót is foglalkoztató Medicina házigazdaként vesz részt a tornán, amelyre három belföldi együttes kapott meghívást: az elmúlt idény bronzérmese, a Balázsfalvi Alba, valamint az Unic Piatra Neamţ és a SCM U Craiova. Eredetileg  nemzetközi tornát szerettek volna szervezni két külföldi csapat részvételével, azonban a tavalyi győztes szerb Partizan Vizura pénzügyi okok miatt visszamondta a felkérést, a magyar Szolnok számára pedig éppen ezen a hétvégén kezdődik a bajnokság.

Nagyon erős felkészülési viadalon vett részt múlt hétvégén Balázsfalván a Paul Bogdan által irányított vásárhelyi gárda, így nem meglepő, hogy mindhárom mérkőzésüket elveszítették a hazai Alba, a bajnoki címvédő Bákói Ştiinţa és a megerősödő Bukaresti CSM ellen (csak a fővárosiak elleni meccsen sikerült egy játszmát nyerniük). A tornát három győzelemmel Balázsfalva nyerte, második a fővárosi együttes lett, Bákó pedig harmadik.

Női röplabda, Erdély Kupa, barátságos torna, szeptember 25–27., Pongrácz Antal-terem, Marosvásárhely:

Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

Egy játszmát nyertek meg a címvédő otthonában

Az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 20. fordulójában a várakozások szerint vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Balázsfalvi Alba otthonában a Marosvásárhelyi Medicina, azonban egy szettet mégis sikerült megnyernie.

2017. február 26., vasárnap

Legyőzte riválisát a Medicina

Szoros mérkőzésen négy játszmában felülmúlta a Karácsonkői Unic csapatát a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztály 19. fordulójában.

2017. február 18., szombat

Egy szettig bírta a Medicina

Felnőtt ellenfele szintjére, mégis három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a Bukaresti CSM vendégeként az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 18. fordulójában.

2017. február 11., szombat

Bajnokesélyestől szenvedett vereséget a Medicina

Három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a jóval esélyesebb CSM Târgoviștével szemben a női röplabda A1 osztály 17. fordulójának szombati játéknapján.

2017. február 05., vasárnap

Hozta a kötelezőt a Medicina

Megismételte a Bukaresti Dinamo elleni hazai kiváló játékát a Marosvásárhelyi Medicina, és magabiztosan nyert a Galaci CSU otthonában az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 16. fordulójában.