Két pontra volt a továbbjutástól a Medicina

Fotó: Haáz Vince

Drámai hajrában búcsúzott a Román Kupától a Marosvásárhelyi Medicina női röplabdacsapata, miután a sorozat első fordulójában a Jászvásári Penicilina elleni hétfői mérkőzésen két ponttal veszítette el a rövidített döntő játszmát.

Horváth Bálint Ottó

2016. október 25., 14:072016. október 25., 14:07

2016. október 25., 16:002016. október 25., 16:00

Rosszul kezdte a hétfő esti találkozót a Medicina, ugyanis az első két szoros, de elveszített játékrész után közelebb volt a kieséshez, mint a továbbjutáshoz. Kétszettes hátrányban jelentősen feljavult a vásárhelyiek teljesítménye, így végig uralták a harmadik és a negyedik játszmát, ezzel sikerült kiegyenlíteniük.

Következett a mindent eldöntő, ötödik rövidített játszma, amelynek elején folytatódott a Medicina kiváló játéka, hiszen gyorsan 5–0-ra elhúzott. Ezután tartották előnyüket a vásárhelyiek, azonban a hazaiak fokozatosan csökkentették hátrányukat, és 13–13-nál kiegyenlítettek. Miután előnyből esélyük volt kiharcolni a továbbjutást, az utolsó labdamenetekben érthetetlen hibákkal két ponttal, 17–15-re kikapott, ezzel kiesett a Medicina, és Jászvásár jutott a kupasorozat legjobb nyolc csapata közé.

Következő mérkőzésükön ismét idegenben lépnek pályára a vásárhelyiek, szombaton 11.45-től a Bukaresti Dinamo fogadja a bajnokság 4. fordulójában.

Női röplabda, Román Kupa, 1. forduló:
Jászvásári Penicilina–Marosvásárhelyi Medicina 3:2 (25:22, 25:19, 16:25, 19:25, 17:15).
A Medicina kerete: Petra, Iancu, Pukarevics, Klarics, Rusu, Teianu, Dobriceanu, Molnár, Varga, Babaş, Rancz, Buterez, Arniceru, Cauc.

További eredmények az 1. fordulóból: SCM Pitești–SCM U Craiova 3:0 (25:15, 25:10, 25:11), Galaci CSU–Karácsonkői Unic 1:3 (18:25, 7:25, 25:23, 23:25), a Lugosi VSK–Bukaresti Dinamo találkozót november 3-án játsszák, a Balázsfalvi Alba, a CSM Târgoviște, a Bákói Știința és a Bukaresti CSM automatikusan bejutottak a negyeddöntőbe.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 09., csütörtök

Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

2017. március 06., hétfő

Egy játszmát nyertek meg a címvédő otthonában

Az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 20. fordulójában a várakozások szerint vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Balázsfalvi Alba otthonában a Marosvásárhelyi Medicina, azonban egy szettet mégis sikerült megnyernie.

2017. február 26., vasárnap

Legyőzte riválisát a Medicina

Szoros mérkőzésen négy játszmában felülmúlta a Karácsonkői Unic csapatát a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztály 19. fordulójában.

2017. február 18., szombat

Egy szettig bírta a Medicina

Felnőtt ellenfele szintjére, mégis három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a Bukaresti CSM vendégeként az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 18. fordulójában.

2017. február 11., szombat

Bajnokesélyestől szenvedett vereséget a Medicina

Három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a jóval esélyesebb CSM Târgoviștével szemben a női röplabda A1 osztály 17. fordulójának szombati játéknapján.

2017. február 05., vasárnap

Hozta a kötelezőt a Medicina

Megismételte a Bukaresti Dinamo elleni hazai kiváló játékát a Marosvásárhelyi Medicina, és magabiztosan nyert a Galaci CSU otthonában az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 16. fordulójában.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!