Pontvesztés Jászvásáron

Fotó: Haáz Vince

Döntő játszmában győzött a Marosvásárhelyi Medicina a Jászvásári Penicilina vendégeként a női röplabda A1 osztály 20. fordulójának szombati játéknapján.

Horváth Bálint Ottó

2016. március 07., 09:402016. március 07., 09:40

2016. március 07., 10:582016. március 07., 10:58

A vásárhelyi együttes a nyitószettben két ponttal alulmaradt, így hátrányba került. Hamar javítani tudott játékán, és a következő két játszmában kimagaslóan teljesített, ennek köszönhetően fölényesen nyerte mindkét játékrészt, és fordított. A negyedik szettben ismét a hazaiak akarata érvényesült, akiknek sikerült kiegyenlíteniük, így jöhetett a rövidített döntő játszma.

Ebben a Medicina összeszedte magát, négy ponttal nyert, és megszerezte egymás utáni harmadik győzelmét. A vásárhelyiek öröme nem lehetett teljes, hiszen két szettveszteséggel három helyett csak két ponttal távoztak, így ismét hátrányba kerültek az ötödik helyezett Bákóval szemben. Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában jövő hétvégén a Medicina a Lugosi VSK-t látja vendégül, előtte azonban szerdán lejátssza a Románia-kupa negyeddöntőjének hazai visszavágóját a Bákói Știința ellen.

Női röplabda A1 osztály, alapszakasz, 20. forduló, eredmények:
Jászvásári Penicilina–Marosvásárhelyi Medicina 2–3 (25:23, 13:25, 15:25, 25:22, 11:15)
Bukaresti Rapid–Bákói Știința 0–3 (13:25, 8:25, 13:25)
Bukaresti Dinamo–Bukaresti CSM 3–1 (26:24, 23:25, 25:21, 25:20)
Kolozsvári Universitatea–Karácsonkői Unic 3–1 (19:25, 25:22, 25:19, 25:15)
Lugosi VSK–SCM U Craiova 3–1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:11)
Hétfő 18 óra: Balázsfalvi Alba–CSM Tîrgoviște (Digi Sport 3)

Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

2017. március 06., hétfő

Egy játszmát nyertek meg a címvédő otthonában

Az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 20. fordulójában a várakozások szerint vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Balázsfalvi Alba otthonában a Marosvásárhelyi Medicina, azonban egy szettet mégis sikerült megnyernie.

2017. február 26., vasárnap

Legyőzte riválisát a Medicina

Szoros mérkőzésen négy játszmában felülmúlta a Karácsonkői Unic csapatát a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztály 19. fordulójában.

2017. február 18., szombat

Egy szettig bírta a Medicina

Felnőtt ellenfele szintjére, mégis három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a Bukaresti CSM vendégeként az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 18. fordulójában.

2017. február 11., szombat

Bajnokesélyestől szenvedett vereséget a Medicina

Három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a jóval esélyesebb CSM Târgoviștével szemben a női röplabda A1 osztály 17. fordulójának szombati játéknapján.

2017. február 05., vasárnap

Hozta a kötelezőt a Medicina

Megismételte a Bukaresti Dinamo elleni hazai kiváló játékát a Marosvásárhelyi Medicina, és magabiztosan nyert a Galaci CSU otthonában az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 16. fordulójában.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!