Visszaelőzhetik Bákót

Fotó: Haáz Vince

A Bákói Ştiinţa megnyerte hazai mérkőzését a női röplabda-bajnokság 14., hétközi fordulójának szerdai játéknapján, ezzel megelőzte a táblázaton a Marosvásárhelyi Medicinát. A két együttes szombaton a Pongrácz Antal-csarnokban találkozik egymással.

Horváth Bálint Ottó

2016. február 04., 13:462016. február 04., 13:46

2016. február 04., 13:512016. február 04., 13:51

A vásárhelyiek kedden a forduló nyitómeccsén három játszmában kikaptak Bukarestben a CSM-től. Bákó ezt kihasználta, és igaz, hogy a vártnál nehezebben, de négy szettben legyőzte Craiovát. Ezzel egy ponttal megelőzte Atanasz Petrov tanítványait, és feljött az ötödik helyre. A Bukaresti Dinamo simán nyert Kolozsváron, így öt ponttal elhúzott a Medicinától, és megerősítette negyedik helyét.

Az őszi bákói mérkőzésen a 4. fordulóban a hazaiak három játékrészben könnyedén (25:16, 25:18, 25:16) nyertek a Medicina ellen, de ezúttal sokkal szorosabb találkozóra lehet számítani.