Székelyhon.ro
2017. február 20., hétfő; Ma Aladár, Álmos napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal
Csíki uralom a sítájfutó Román Kupán

Egy arany-, hat ezüst- és három bronzérmet szereztek a csíkszeredai sítájfutók az első alkalommal megszervezett sítájfutó Román Kupán.
Megtekintések száma8 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.20., hétfő [10:35]
Kenéz nyerte a reménységek versenyét

Szép csíki sikerrel zárult Románia legújabb műjégpályáján, az Otopeni Telekom jégcsarnokban megrendezett ifjúsági műkorcsolya Olympic Hopes verseny. Az ifjúságiak között a csíkszeredai Kenéz Zselyke érte el a legmagasabb pontszámot.
Megtekintések száma15 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.20., hétfő [10:16]
Záróra Erzurumban

Negyedik helyezés a romániai küldöttség legjobb eredménye a törökországi Erzurumban megrendezett Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.
Megtekintések száma20 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.20., hétfő [10:14]
Alpesisí-emlékverseny a Kissomlyó-hegyen

Sílécek suhanásától volt hangos a Kissomlyó Sípálya vasárnap. Itt szervezték a Hargita-kupa és az In Memoriam alpesi síversenyeket.
Megtekintések száma344 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.19., vasárnap [19:36]
Gyönyörű időben símaratonoztak

A hargitafürdői biatlonpályán rendezték meg a hagyományos csíki símaratont, a 34. Mindannyiunk Egészségére elnevezésű tömegrajtos sífutóversenyt, amelyen idén 79-en álltak rajthoz.
Megtekintések száma406 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.19., vasárnap [17:51]
Gyergyói győzelmek a saját rendezésű síversenyen

Borszéken rendezték meg kedden és szerdán a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub hagyományos alpesi sí versenyét, a Gyergyói ISK Kupát.
Megtekintések száma1324 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.17., péntek [11:28]
Síléceken szaladnak Hargitafürdőn

A hargitafürdői biatlonpályán rendezik meg idén a hagyományos csíki símaratont, a 34. Mindannyiunk Egészségére elnevezésű tömegrajtos sífutóversenyt.
Megtekintések száma268 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.17., péntek [10:33]
Darvas Zsanett érte el a legjobb eredményt csütörtökön

Továbbra is a csíkszeredai Iszlay Mátyás hódeszkás 6. helye számít a romániai küldöttség egyik legjobb eredményének az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Csütörtökön a székelyföldi sportolók közül a gyergyói Darvas Zsanett érte el a legjobb eredményt.
Megtekintések száma2092 Hozzászólások1 Publikálva2017.02.16., csütörtök [20:33]
Hatodikként végzett Erzurumban a csíkszeredai hódeszkás

Kellemes meglepetésre 6. helyen végzett a csíkszeredai Iszlay Mátyás hódeszkás a törökországi Erzurumban zajló Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál snowboard versenyén.
Megtekintések száma272 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.16., csütörtök [09:29]
Húszadikként ért célba a csíki lány

Véget értek az első biatlonversenyek a törökországi Erzurumban zajló Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Az első két versenynap után a csíki sportolók közül Márton Enikő szerepelt a legjobban, 20. lett a sílövők sprintversenyén.
Megtekintések száma4028 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.14., kedd [20:34]
Hamarosan kezdődik az udvarhelyi síbajnokság

Idén sem marad el a székelyudvarhelyi városi síbajnokság, az első fordulót február 18-án, szombaton rendezik a Madarasi Hargitán.
Megtekintések száma153 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.14., kedd [18:57]
Kémenes Anna előrelépett

Javított hétfői teljesítményén Kémenes Anna, a Gyergyószetmiklósi ISK sportolója, és a szabadstílusú versenyen a 19. helyen ért célba.
Megtekintések száma284 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.14., kedd [15:19]
Középmezőnyben végeztek a gyergyóiak

Kémenes Anna a 33., Vakaria Áron a 42. helyen ért célba a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál sífutó versenyeinek klasszikus stílusú versenyszámában.
Megtekintések száma121 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.14., kedd [09:21]
A legjobbak között végeztek az Eb-n a csíkiak

Jó helyezést ért el a csíkszeredai sportolókból álló romániai váltó a finnországi Imatrában megszervezett sítájfutó Európa-bajnokságon. A Suciu, Szép és Csúcs alkotta trió a 9. helyen végzett.
Megtekintések száma387 Hozzászólások1 Publikálva2017.02.13., hétfő [15:23]
Andreea Ureche újabb aranyérmet szerzett

Bulgáriában rendezték meg az ifjúsági műkorcsolyázók European Criterium elenevezésű sorozatának harmadik versenyét, melyen első helyen végzett a csíkszeredai lány.
Megtekintések száma442 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.13., hétfő [11:45]
Korosztályában a legjobb hódeszkás

Hódeszkában (snowboard) egyetlen képviselője lesz Romániának a Törökországban vasárnap este elkezdődött téli ifjúsági olimpiai fesztiválon. Kinda Géza tanítványa, Iszlay Mátyás utazhatott el a romániai kerettel.
Megtekintések száma7062 Hozzászólások1 Publikálva2017.02.13., hétfő [10:29]
Élen a tanulásban, élen a sportban

Tisztességes helytállásban, a mezőny első felében szeretne végzeni Tóth Krisztina alpesi síző a Törökországban vasárnap kezdődő téli ifjúsági olimpiai fesztiválon. Csizmás Judit edzőnő tanítványa jól kezdte az idényt.
Megtekintések száma2940 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.10., péntek [10:37]
Jó helyezést várnak a csíki sílövőktől

A Csíkszeredai Sportklub három biatlonistája is rajthoz áll Törökországban, a kelet-anatóliai Erzurumban február 11–18. között zajló Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).
Megtekintések száma552 Hozzászólások1 Publikálva2017.02.09., csütörtök [09:30]
Miklós Edit nem adja fel

Zakariás Éva gyógytornász csíkszeredai tornatermében kerestük fel kedden Miklós Edit alpesi sízőt, aki január 15-én súlyos sérülést szenvedett Ausztriában, az Altenmarkt-Zauchenseeben rendezett világkupa lesikló versenyt megelőző hivatalos edzésen.
Megtekintések száma4129 Hozzászólások3 Publikálva2017.02.08., szerda [12:35]
Veteránok síléceken

Hargita-kupával díjazott, 35 éven felüliek számára kiírt sífutóversenyt tartottak Hargitafürdőn. A viadalra a Csíki- és a Gyergyói-medencéből érkeztek sífutók.
Megtekintések száma322 Hozzászólások0 Publikálva2017.02.07., kedd [09:45]