Hatodikként végzett Erzurumban a csíkszeredai hódeszkás

Fotó: Cosr.ro

Kellemes meglepetésre 6. helyen végzett a csíkszeredai Iszlay Mátyás hódeszkás a törökországi Erzurumban zajló Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál snowboard versenyén.

Székelyhon

2017. február 16., 09:292017. február 16., 09:29

2017. február 16., 14:242017. február 16., 14:24

Négy futam után dőlt el snowboardosok bordercross (csoportos versenyszám) végeredménye, ahol 18-an álltak rajthoz. Iszlay Mátyás a selejtezőkben a 9. időeredményt érte el, és bejutott a legjobb tizenhat közé. A negyeddöntőben a második lett csoportjában, és ezzel már biztos volt, hogy a legjobb nyolc között végez.

Következett a két elődöntő, itt a csíki sportoló harmadikként végzett csoportjában, és a B-döntőben, az 5–8. helyekért állhatott rajthoz. A B-döntőben újra remekül versenyzett a csíki fiatalember, második lett, és ez a végeredménynél a 6. helyet jelentette.

Iszlay Mátyás a csíkszeredai Nagy István Gimnázium architektúra szakos diákja, a Csíkszeredai Ride More Sportklubot képviseli, ahol Kinda Géza az edzője.

Rövidpályás gyorskorcsolyában az 1500 méteres versenyszámok szerepeltek műsoron, ahol a Csíkszeredai ISK mindhárom képviselője az első tíz között végzett. Albert Júlia a 8., Szász István Attila a 9., Gidró Antónia pedig a 10. helyet szerezte meg, a brassói Cosmin Ionuț Nedelea pedig 25. lett – a lányoknál és a fiúknál is 27. induló volt.

Javítottak az előző napi, sprintpróbán elért helyezéseiken a sílövő lányok. A 7.5 km-es üldözőpróbán 45-en álltak rajthoz, Márton Enikő az előkelő 12., Hajdú Tímea a 23., Potyó Katalin pedig a 27. helyen végzett. A fiúk hasonló, 7,5 km-es versenyszámban Andrei Titoc a 18., George Marian Coltea a 29., Vasile Rusu a 38., Adelin Miodrag Duicu pedig a 39. helyen végzett.

Befejeződtek a műkorcsolya versenyek is. A lányoknál a kötelező gyakorlatok után hetedik helyen álló Amanda Winona Stan nem tudott javítani, és végül 21 induló közül a 9. helyet szerezte meg. A fiúknál 14 induló volt, és a román Andrei Tănase utolsó lett.

A csíkszeredai Tóth Krisztina műlesiklásban versenyzett, 56 induló közül a 31. időeredményt érte el, Lea Alessandra Trufunak pedig nem sikerült befejeznie a versenyt.

Négy csíkszeredai a sítájfutó-világbajnokságon

Szibériában, Krasznojarszkban elkezdődött a sítájfutók 22. világbajnoksága. A megmérettetést a 2019-es téli Universiádé főpróbájának is tekintik a szervezők.

Közel százan síztek a Sportegylet Kupán

Iskoláskorú gyermekek álltak rajthoz a Gyergyói Sportegylet által szervezett alpesi sí versenyen a Bucsinon.

Tóth Krisztina újabb érmei

Közzétették a román ifjúsági alpesisí-bajnokság második versenyszámának, az óriásműlesiklásnak eredményeit. A Bucegi-hegység Prahova-völgyi részén, az azugai Cazacu-pályán megtartott versenyen újra jól szerepelt a csíkszeredai Tóth Krisztina.

Remek hangulat volt a családi síversenyen

Harmincnegyedik alkalommal rendezték meg vasárnap a Pro Familia családi síversenyt. A Madarasi Hargitán ragyogó időben húsz család hetvenhárom versenyzője állt rajthoz.

Tóth Emese bajnoki címe műlesiklásban

Újabb bajnoki címet szereztek a csíkszeredai Tóth lányok alpesi síben. Egy héttel ezelőtt arról számoltunk be, hogy Tóth Krisztina felállhatott a dobogó tetejére a 18 év alattiak műlesiklásában is.

Továbbra is a Gyergyói ISK a legjobb sífutásban

Kiváló eredményeket értek el – ismét – a Gyergyói ISK sífutói. A Predeálon megrendezett ifjúsági országos bajnokságon szombaton és vasárnap újabb három aranyat, három ezüstöt és egy bronzot tettek a korábbi kollekciójuk mellé.

Bővült a gyergyóiak éremgyűjteménye

Jó és nagyon jó – így értékeli Jánosi Béla, a Gyergyószentmikósi ISK vezetője a sífutók ifjúsági bajnokságának első két napján elért eredményeket. A gyergyóiak három aranyat, két ezüstöt, egy bronzot és több dobogóhoz közeli helyezést értek el.

2017. március 01., szerda

Tóth Krisztina kitűnően szlalomozott

A Bucegi-hegység Prahova-völgyi részén, az azugai Cazacu-pályán tartották meg a román ifjúsági alpesisí-bajnokság első versenyszámát, a műlesiklást.

2017. február 28., kedd

Síversenyeken remekeltek a gyergyóiak

Nyolc éremmel tértek haza a Gyergyószentmiklósi ISK alpesi sízői az ifjúsági és felnőtt országos bajnokságról. Az Azugán megrendezett viadal egyedüli szépséghibája, hogy arany nem került a kollekcióba, de így is szépen csillog a gyűjtemény.

Aranyeső a sportiskolások országos döntőjén

Összesen 11 aranyérmet és még számos további dobogós helyezést értek el a Gyergyószentmiklósi ISK sífutói a hétvégén lezajlott országos versenyen, melyen a csíkszeredai sportolók is ügyeskedtek.