Tófalvi simán nyerte a sprintpróbát

Három bajnoki címet szereztek a csíkszeredai biatlonisták a Hargitafürdőn zajló biatlonbajnokság első napján. Márton Enikő az ifjúsági III-as, Gegő Hunor az ifjúsági II-es korosztályban végzett az első helyen, Tófalvi Éva pedig a felnőttek versenyét nyerte meg.

Dobos László

2015. április 01., 20:272015. április 01., 20:27

2015. április 01., 20:302015. április 01., 20:30

Jó szervezés és kitűnően előkészített pálya várta szerdán, április 1-jén  Hargitafürdőn Románia legjobb ifjúsági és felnőtt biatlonistáit. A sprintpróbán negyedóránként változott az időjárás: sütött a nap, majd beborult, később fújt a szél, és egy kis hózivatar is volt a verseny alatt. Ez rányomta bélyegét a lőtéri teljesítményekre, a közel száz rajthoz állt biatlonista közül senki nem tudott hibátlanul lőni.

Tófalvi Éva remekül versenyzett, csupán egy lőhibát vétett, és ezzel legyőzte az idén Európa-bajnoki címet szerzett brassói Luminița Pișcorant. „Nehéz volt a pálya, nagy harcot vívtam, nem volt könnyű a verseny. Minden versenyt komolyan kell venni, remélem, a következő napokban is legalább ilyen jól megy majd a futás és a lövés is” – mondta a verseny után Tófalvi Éva, aki az első felnőtt bajnoki címét biatlonban 18 évvel ezelőtt, 1997-ben szerezte Predealon. Márton Simon mesteredző tanítványa azóta minden évben bajnok volt.

A Márton Simon, Gecse Izabella, Balázs Zsolt és Márton Szilárd edzők által felkészített, a Csíkszeredai ISK színeiben indult biatlonisták közül a 15 éves Márton Enikő és a 18 éves Gegő Hunor is bombaformában versenyzett. Íme, a sprintpróbák eredményei.

Ifjúsági III-as korosztály (1998-99-ben születettek)
Lányok, 6 km:
1. Márton Enikő (Csíkszeredai ISK) 22:41.4 perc (4 büntetőkör), 2. Nicoleta Șovarschi (Felsőbánya) 1:15.5 perc hátrány (4), 3. Potyó Katalin 1:27.5 p. h. (5), ... 5. Balló Erzsébet 2:37.0 p. h. (1), 6. Miska Boglárka 3:26.3 p. h. (3), 7. Hajdu Tímea (mind Csíkszeredai ISK) 3:57.5 p. h. (7). Versenyen kívül részt vett a Csíkban készülő salgótarjáni Veres Mirella is, aki időeredménye alapján a hatodik helyen végzett volna.
Fiúk, 7.5 km: 1. Florin Cătălin Buta (Brassói Dinamo) 24:24.0 perc (3), 2. Ilie Raul Emanuel (Besztrece) 1:57.9 p. h. (5), 3. Iustinian Arișanu (Barcarozsnyó) 2:03.8 p. h. (3), ... 11. Kovács Tamás (Csíkszeredai ISK) 4:33.5 p. h. (8).

Ifjúsági II. (1996/97)
Lányok, 6 km: 1. Larisa Cotruș (Barcarozsnyó) 21:49.2 perc (3), 2. Florina Dănilă (Felsőbánya) 47 mp. h. (5), 3. Cornelia Colțea (Barcarozsnyó) 1:21.7 p. h. (3).
Fiúk, 7.5 km: 1. Gegő Hunor 23:04.7 perc (3), 2. Koncsag Tamás (mindketten Csíkszeredai ISK) 1:21.5 p. h. (3), 3. Raul Flore (Barcarozsnyó) 2:17.9 p. h. (5), 4. Kristó Norbert (Csíkszeredai ISK) 3:13.6 p. h. (3).

Ifjúsági I. (1994/95)
Fiúk, 10 km: 1. Petrică Ungureanu (CS Cheile Grădiștei) 26:27.1 perc (1), 2. Emanuel Gerbacea (Brassói Dinamo) 1:53.9 p. h. (3), 3. Daniel Giurgi (CSAM Bucegi Predeal) 2:05.5 p. h. (1). Ebben a korosztályban egy lány sem nevezett be.

Felnőttek
Lányok, 7.5 km: 1. Tófalvi Éva (Csíkszeredai Sportklub) 24:08.1 perc (1), 2. Luminița Pișcoran (Brassói Dinamo) 44.8 mp. h. (3), 3. Mihaela Purdea (CSAM Bucegi Predeal) 1:05.1 p. h. (1), 4. Ioana Florina Cîrstea (Brassói Dinamo) 1:34.0 p. h. (2), 5. Diana Salman (CSAM Bucegi Predeal) 2:04.3 p. h. (2), 6. Ferencz Réka (Brassói Dinamo) 3:03.1 p. h. (3).
Férfiak, 10 km: 1. George Buta (Brassói Dinamo) 25:34.3 perc (1), 2. Ștefan Gavrilă 24.2 mp. h. (2), 3. Denis Șerban (mindketten CSAM Bucegi Predeal) 37.5 mp. h. (1).

Csütörtökön az üldözőversenyt rendezik, pénteken, április 3-án a hosszú próbákat, nagyszombaton pedig a váltók vetélkedőjét. Mind a három napon délelőtt 9.30 órakor lesz az első rajt. A versenyre a belépés ingyenes.

Négy csíkszeredai a sítájfutó-világbajnokságon

Szibériában, Krasznojarszkban elkezdődött a sítájfutók 22. világbajnoksága. A megmérettetést a 2019-es téli Universiádé főpróbájának is tekintik a szervezők.

Közel százan síztek a Sportegylet Kupán

Iskoláskorú gyermekek álltak rajthoz a Gyergyói Sportegylet által szervezett alpesi sí versenyen a Bucsinon.

Tóth Krisztina újabb érmei

Közzétették a román ifjúsági alpesisí-bajnokság második versenyszámának, az óriásműlesiklásnak eredményeit. A Bucegi-hegység Prahova-völgyi részén, az azugai Cazacu-pályán megtartott versenyen újra jól szerepelt a csíkszeredai Tóth Krisztina.

Remek hangulat volt a családi síversenyen

Harmincnegyedik alkalommal rendezték meg vasárnap a Pro Familia családi síversenyt. A Madarasi Hargitán ragyogó időben húsz család hetvenhárom versenyzője állt rajthoz.

Tóth Emese bajnoki címe műlesiklásban

Újabb bajnoki címet szereztek a csíkszeredai Tóth lányok alpesi síben. Egy héttel ezelőtt arról számoltunk be, hogy Tóth Krisztina felállhatott a dobogó tetejére a 18 év alattiak műlesiklásában is.

Továbbra is a Gyergyói ISK a legjobb sífutásban

Kiváló eredményeket értek el – ismét – a Gyergyói ISK sífutói. A Predeálon megrendezett ifjúsági országos bajnokságon szombaton és vasárnap újabb három aranyat, három ezüstöt és egy bronzot tettek a korábbi kollekciójuk mellé.

Bővült a gyergyóiak éremgyűjteménye

Jó és nagyon jó – így értékeli Jánosi Béla, a Gyergyószentmikósi ISK vezetője a sífutók ifjúsági bajnokságának első két napján elért eredményeket. A gyergyóiak három aranyat, két ezüstöt, egy bronzot és több dobogóhoz közeli helyezést értek el.

2017. március 01., szerda

Tóth Krisztina kitűnően szlalomozott

A Bucegi-hegység Prahova-völgyi részén, az azugai Cazacu-pályán tartották meg a román ifjúsági alpesisí-bajnokság első versenyszámát, a műlesiklást.

2017. február 28., kedd

Síversenyeken remekeltek a gyergyóiak

Nyolc éremmel tértek haza a Gyergyószentmiklósi ISK alpesi sízői az ifjúsági és felnőtt országos bajnokságról. Az Azugán megrendezett viadal egyedüli szépséghibája, hogy arany nem került a kollekcióba, de így is szépen csillog a gyűjtemény.

Aranyeső a sportiskolások országos döntőjén

Összesen 11 aranyérmet és még számos további dobogós helyezést értek el a Gyergyószentmiklósi ISK sífutói a hétvégén lezajlott országos versenyen, melyen a csíkszeredai sportolók is ügyeskedtek.