Első fokon Kovászna Megye Prefektusi Hivatala került ki győztesen abból a perből, amelyet Uzon község önkormányzata ellen indított a községháza homlokzatára tűzött székely zászló eltávolításáért.
2012. november 29., 17:072012. november 29., 17:07
2012. november 29., 17:502012. november 29., 17:50
A Kovászna Megyei Törvényszék elfogadta Codrin Munteanu prefektus keresetét és szerdai ítéletében kimondja, Uzon önkormányzata köteles eltávolítani a polgármesteri hivatal homlokzatára kitűzött székely zászlót. A döntés nem jogerős, így az önkormányzatnak lehetősége van fellebbezni.
Ráduly István polgármester a Székelyhon.ro megkeresésére elmondta: tudomásuk van a döntésről, viszont amíg nem kapják kézhez az ítélet indoklását, nem tehetnek semmit. „Kíváncsiak vagyunk, milyen új törvényeket találtak, amelyek alapján le akarják vetetni a zászló. A döntést mindenképp megfellebbezzük, és amíg jogerős ítélet nem lesz, addig a helyén marad a lobogó\" – szögezte le az elöljáró.
A kereset egyébként felháborodást váltott ki már a benyújtását követően. A panaszt Antal Árpád sepsiszentgyörgyi elöljáró ismertette, kiemelve többek között, hogy a prefektus több rendben is kis betűkkel használta Székelyföld nevét, illetve minden alkalommal szerepelt az „úgynevezett” kifejezés, mind a név, mind a székely zászló szavak előtt. Mellesleg ez volt az a kereset, amelyben Codrin Munteanu egy sportklub vagy autógyártó zászlajához hasonlította az arany-kék lobogót. A november 8-i székely zászlós tüntetés egyik kirobbantója éppen ez a megnevezés volt.
A prefektus egyébként egy magánszemély feljelentése nyomán indított közigazgatási eljárást az uzoni önkormányzat ellen, felszólítva azt a zászló eltávolítására, de Ráduly István községvezető válaszában rámutatott: nincs tudomása arról, hogy törvényszegést követett volna el.
Rázóssá vált a közlekedés Sepsiszentgyörgyön, miután az utóbbi napokban több útkereszteződésben felmarták az aszfalt kopórétegét. A munkálatok a kiépítés alatt lévő okosjelzőlámpa-rendszerrel függenek össze, melynek átadása augusztus közepére várható.
Az elmúlt időszakban több súlyos baleset is történt a 11-es országúton, Kézdivásárhely térségében, melyek miatt forgalomlassító intézkedéseket vezettek be a hatóságok.
A sepsiszentgyörgyi személyi nyilvántartónál is kizárólag új, chippel ellátott elektronikus személyi igazolvány igényelhető. Kézdivásárhelyen a létszámhiány miatt előfordulhat, hogy hónapokat kell várni az okmányra, aminek van egy kis hátulütője.
A Magyar Passió című, 2021-es magyar filmdrámát vetítik pénteken 18 órától a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ nagytermében, utána pedig közönségtalálkozóra várják az érdeklődőket.
Két autó ütközött össze vasárnap a 11-es országúton, Maksa község közelében. A rendőrök vizsgálatai alapján a karambolt szabálytalan előzés okozhatta.
A kormány megszorító intézkedései – sok egyéb mellett – a tanügyet is érzékenyen érintik, és ez alól Székelyföld sem jelent kivételt. Öröm lehet az ürömben, hogy az eredeti elképzelés még súlyosabb következményekkel járt volna.
Nem kell folyton mellette ücsörögni, időnként kavargatni, és mégsem ég oda! Alább a sokácbab-készítés titkaiba avatjuk be az olvasót, miközben a csernátoni Haszmann Pál Múzeum a héten megnyílt kiállításaiba is betekintést nyerünk.
Március óta döcög az új számlázási program a Hydrokovnál – korábban Közüzemek Rt. –, a hibák miatt sokan késve kapják a számlát, továbbá jelenleg a honlapjuk sem működik megfelelően. A szolgáltató szerint őszre stabilizálódhat a helyzet.
Egyre nagyobb terhet ró az árkosi községvezetésre a medvék jelenléte. A vadak már korábban is megközelítették a települést, de számuk egyre aggasztóbb: május közepe óta már öt medvét kellett elszállítani.
A hűvös, esős május sok gólyafióka életét követelte, a sokak által csodált madaraknak azonban az utóbbi időben tapasztalt tartós szárazság és a szeles idő sem kedvezett. Háromszéken idén már több gólyát is mentettek a civilek.
szóljon hozzá!