Az Országos Audiovizuális Tanácshoz fordul Kovászna Megye Tanácsa az Antena3 hírtelevízió keddi, január 29-i, Mihai Gâdea vezette műsora kapcsán, melynek egyik szenvedő alanya pont a megyei közgyűlés elnöke volt.
2013. február 01., 18:252013. február 01., 18:25
A megyei önkormányzat csütörtöki ülésén az EMNP és az MPP képviselői fogalmazták meg a kérést, amelyet Kulcsár Terza József, a polgári frakció vezetője tolmácsolt, hogy a testület minden egyes frakciója legalább foglaljon állást a hírcsatorna esti műsorában elhangzott gyűlöletbeszéd ellen. Az önkormányzati képviselők szerint huszonhárom évvel a rendszerváltás után megengedhetetlen az a hangnem, amit a keddi műsorban elműveltek mind a műsor készítői, mind a meghívottak egy része.
Tamás Sándor, a testület elnöke a felvetés kapcsán rámutatott, hogy már kikérték az Országos Audiovizuális Tanácstól (CNA) a műsor másolatát, kielemzik, és eszerint indítanak eljárást a bukaresti tévéadó ellen.
Az említett adás során a csatorna munkatársai, valamint a meghívottak egy része – köztük Codrin Munteanu eddigi prefektus – olyan hangnemben estek neki Kovászna Megye Tanácsa elnökének – akit élőben bekapcsoltak a műsorba – a székelyföldi területi autonómia kapcsán, amely szakemberek szerint kimeríti a gyűlöletbeszéd és uszítás fogalmát. Az elhangzottak között szerepelt többek között a székely zászló rongynak minősítése, illetve a műsorvezető is több rendben ferdítésekkel próbálta fokozni a hangulatot.
A sepsiszentgyörgyi tömegközlekedési vállalatot nem érinti súlyosan az üzemanyagárak drasztikus emelkedése, mivel a városi közlekedést szinte teljes egészében elektromos járművekkel oldják meg. A jegyárak változatlanok maradnak.
Összesen 98 esetben figyelmeztették vagy bírságolták meg a szabálytalanul várakozó autósokat Sepsiszentgyörgyön egy hónapos ellenőrzéssorozat során. Az akció a parkolási szabálytalanságok mellett a gyalogosforgalom biztonságára is kiemelten figyelt.
Ketten megsérültek és kórházba kerültek, miután baleset történt Sepsiszentgyörgyön pénteken délben.
Több mint 12 millió lejt zároltak a Kovászna megyei rendőrök 2025-ben, miközben 90 operatív akció és 270 célzott ellenőrzés során adócsalási, csempészeti és termékbiztonsági ügyekben is intézkedtek.
Őrizetbe vett a rendőrség egy nagyajtai férfit, miután megszegte az ellene kibocsájtott távoltartási végzést. Az ilyen esetek száma megugrott Háromszéken, az idei év első három hónapjában közel 300 ügyben intézkedtek a rendőrök.
A költségvetés elfogadására várnak Kézdivásárhely önkormányzatánál, ami idén igencsak megkésett a kormány totojázása folytán. Addig képletesen szólva lélegeztetőgépen működik a város, de amit lehet, azt igyekeznek elvégezni.
Csökkenti az állások számát, de egyetlen alkalmazottól sem válik meg a baróti polgármesteri hivatal. A karcsúsításról szóló tervezet jóváhagyása mellett utcafelújításhoz szükséges hitelfelvételről, és a bányászkantin eladásáról is döntött a tanács.
Három épület gyulladt meg a sepsiszentgyörgyi Petrom benzinkút mögött hétfőn este. A tűzoltók azt gyanítják, hogy meghibásodott vagy nem megfelelően szigetelt főző-, illetve fűtőberendezések miatt keletkezhetett a tűz.
Tűz ütött ki április 13-án este Sepsiszentgyörgyön, az Állomás negyedben. A lángok egy benzinkút közelében csaptak fel, ezért azt lezárták az autósok előtt.
Cserjékkel és fákkal lett gazdagabb Sepsiszentgyörgy Domb utcai mozgásparkja. Az egyik platánfa aljában különleges szobor emlékeztet Dani Kinga sportolóra és oktatóra, aki megszerettette a mozgást és tiszteletre, kitartásra nevelte a gyerekeket.
szóljon hozzá!