Maros megye kormánybiztosa nem akart lemaradni Hargita és Kovászna megyei kollégáitól, ezért hozzálátott a megyében kihelyezett székely zászlók megszámolásához. Mint csütörtökön a sajtó képviselőinek elmondta, hat településen tűzték ki eddig a lobogót.
2013. február 09., 15:572013. február 09., 15:57
2013. február 09., 16:022013. február 09., 16:02
Corneliu Grosu prefektus megjegyezte, a zászló kitűzését a román állam, a nemzet szimbólumai, a román zászló illetve, a román himnusz elleni támadásként értékeli. „Maros megyében hat településen a budapesti parancsnak eleget téve kihelyezték a székely zászlót, iskolákra, óvodákra, polgármesteri hivatalokra” – fogalmazott, ilyen településként említve meg Mezőpanitot, Szovátát, Gyulakutát, Makfalvát. A kormánybiztos kétségbe vonta, hogy egyáltalán élnek székelyek Romániában. „Hányan vannak? A legutóbbi népszámlálás adatai szerint ezernél valamivel többen. Ezeknek a székelyeknek a földje Brassónál kezdődik és Marosvásárhelyen végződik. Aberráció” – mondta.
Karbantartási munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás Marosvásárhely több utcájában, valamint Székelykakasdon szeptember 4-ről 5-re virradó éjjel – közölte az marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több métert repült és kórházba került az a motoros, aki balesetet szenvedett szerda délután Nyárádszereda határában.
A Marosvásárhely–Nyárádszereda autópálya 21,4 százalékban van kész – számolt be közösségi oldalán Barabási Antal Szabolcs Maros megyei prefektus.
Maros megyében szeptember 7-én, vasárnap szervezik meg az 1Úton nemzetközi zarándoknapot, amikor az érdeklődők Nyárádselye és Jobbágyfalva között zarándokolhatnak.
A koccanások és balesetek elkerülése érdekében Marosszentgyörgy és Marosvásárhely határában jelzőlámpás rendszert szerelnek – számolt be közösségi oldalán Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester.
Túl sok az autó, kevés a parkolóhely, garázsokat bontanak el Marosvásárhelyen, ahol nagy szükség van a terelőutakra – ezekről beszélt Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki a meghurcoltatásával kapcsolatos kérdések elől sem hátrált meg.
Felborult járművével egy sofőr kedden délután Marosvásárhelyen, az 1989 december 22. utcában.
Ismeretlen helyre távozott a marosvásárhelyi Dózsa György utcából egy 12 éves lány múlt szerdán, és nem tért vissza ahhoz a nevelőhöz, akivel ott tartózkodott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásához.
Eső és telt ház kísérte a 12. Vásárhelyi Forgatagot: a Bagossy Brothers Company koncertje, a néptánc-antológia, a Borkert és a családi programok idén is bebizonyították, hogy Marosvásárhely közössége bármilyen körülmény között tud közösen ünnepelni.
Szeptember elsejétől ismét a megszokott menetrend szerint közlekednek Marosvásárhely buszjáratai, miután a nyári időszakban több vonalon ideiglenes változások voltak érvényben.
szóljon hozzá!