Házkutatásokat tartott szombaton reggel Székelyudvarhelyen több helyszínen is a szervezett bűnözés elleni ügyészség. Információink szerint a Pui család is érintett. Szombaton este ifj. Pui Béla már a Facebook közösségi portálon üzent.
2015. november 28., 13:302015. november 28., 13:30
2015. november 29., 19:552015. november 29., 19:55
Gheorghe Filip, a Hargita megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője egyelőre nem tudott az ügyben nyilatkozni, de elmondta, hogy az illetékes hatóság valószínűleg közölni fogja az akció eredményeit.
FRISSÍTÉS: Szemtanúk beszámolója szerint szombaton délelőtt bilincsbe verve vittek el két férfit. A látottakat hivatalosan még nem erősítették meg.
Házkutatás volt szombaton reggel a székelyudvarhelyi Függetlenség utca 49. szám alatt is, egy földszinti garzonlakásban. A helyszínen rendőr árulta el, hogy kábítószer után kutattak, és nem eredménytelenül.
FRISSÍTÉS 2: Úgy tűnik, az utóbbi évek egyik legnagyobb razziájára került sor szombat hajnaltól Székelyudvarhelyen. Reggel 6 óra után több, az alvilághoz köthető gyanusítottnál is házkutatást tartottak, nem csak a Pui családhoz köthető személyeknél. A Béke utca 2. szám alatti félemeleti lakásba a bejárati ajtót betörve hatoltak be a rendőrök. Itt lakik Szígyártó Szabolcs – ragadványnevén SZJ. Hivatalos információk még mindig nincsenek.
FRISSÍTÉS 3: Már biztos, hogy Varga Sándornál (Lili) is házkutatást tartottak. A szomszédok szerint szombaton 16 óra 30 perckor még mindig rendőrök tartózkodtak a házban. Bár volt olyan szemtanú, aki szerint Vargát bilincsbe verve vitték el, mások állítják: Varga Sándor szerdán külföldre, állítólag Dániába távozott. Varga Sándort eddig nem tudtuk elérni.
FRISSÍTÉS 4: Varga Sándor (Lili) portálunknak szombaton délután telefonon jelezte, hogy valóban házkutatást tartottak lakásában, cáfolta azonban, hogy elvezették volna a rendőrök, ugyanis jelenleg Dániában tartózkodik.
FRISSÍTÉS 5: Szombaton 20 óra 30 perckor ifj. Pui Béla ennyit üzent Facebookon munkatársunknak: „Én is csak jelentenem, hogy jól vagyunk, kedves Szőke László, neked és a kedves rosszakaró irigyeimnek. Friss levegőt szívunk! És FOGUNK IS! Így kell élni!” Az üzenet azt valószínűsíti, hogy Puiék már kint is vannak, de kérdésekre még nem válaszolt ifj. Pui. Hivatalos hatósági tájékoztató még mindig nem érkezett.
Utcára vonultak vasárnap délután a székelyudvarhelyiek, hogy kifejezzék elégedetlenségüket a januártól életbe lépett adóemelések miatt. A Patkóban összegyűlt tömeghez a megmozdulás kezdeményezője mellett Szakács-Paál István polgármester is szólt.
Az adóemelések ellen tiltakozva gyűltek össze az emberek vasárnap délután a székelyudvarhelyi Márton Áron téren – a részvevők civil kezdeményezésre, az Udvarhelyért Tesszük Civil Akciócsoport felhívására érkeztek a helyszínre, és kérdésekkel is készültek.
Lassan a végéhez közeledik a patakfalvi iskola felújítása, ám a polgármester attól tart, hogy számos fejlesztést nem lehet majd elszámolni pályázati pénzből. Kellemetlen helyzetbe került a kivitelező is, hiszen több százezer lejjel tartoznak neki.
Zavarossá vált a vezetékes víz Homoródfürdőn a hóolvadás miatt, ezért átmenetileg nem felel meg az ivóvízre vonatkozó előírásoknak – tájékoztatja az érintetteket a szentegyházi polgármesteri hivatal.
Tiltakozást szerveznek Székelyudvarhelyen is, hogy kifejezzék elégedetlenségüket az adóemelések miatt. A tüntetést vasárnapra tervezik.
Kilencedik alkalommal szerveznek disznótoros eseményt Szentegyházán, ahol a szakmaiság mellett a hangulat és a közösségi élmény is számít.
Az elmúlt napok enyhe időjárása nemcsak a hó olvadásában mutatkozik meg Székelyudvarhelyen, hanem az előbukkanó hóvirágokkal is.
Emlékünnepséggel, iskolai programokkal, városi sétákkal, kvízzel és fotókiállítással idézik fel Orbán Balázs emlékét Székelyudvarhelyen február elején.
Egy magyar Úr New Yorkból – Kövi Pál és az Erdélyi lakoma címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, amelyen jeles személyiség életébe engednek betekintést, aki könyvével a 20. század receptjeit mentette át az utókornak.
Új tagot fog nevesíteni a Székelyudvarhelyért Párt a helyi önkormányzati képviselő-testületbe, miután korábbi tanácsosuk, Élthes Előd Etele tavaly iktatta lemondását. Az új személy kilétéről Gálfi Árpádot, a párt elnökét is faggattuk.
szóljon hozzá!