Békés megye elöljárói – szolidarizálva a székelyekkel – kitűzték az önkormányzat épületében a székely zászlót.
2013. február 08., 11:572013. február 08., 11:57
„Aki belép az önkormányzat hivatalába, az a megyei zászló, a magyar zászló és az európai uniós zászló mellett, méltó helyen ott láthatja a kék alapon hosszanti arany sávot, valamint holdat és csillagot ábrázoló székely zászlót is” – írja Farkas Zoltán, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke a Kovászna Megye Tanácsához, Tamás Sándornak címzett levelében.
Az anyaországi testvérmegye vezetője arra buzdítja Békés megye településeit, hogy csatlakozva Németh Zsolt parlamenti államtitkár és Tamás Sándor, a Kovászna megyei tanács elnökének felhívásához, ők is fejezzék ki szolidaritásukat a méltatlan helyzettel szemben, és használják a székely zászlót. Farkas szerint a székely zászló kitűzése nem csak egy ajándék méltó elhelyezése, hanem „kiállás a két testvérmegye, egy nemzetközösség szimbóluma mellett, melynek használata nem ütközik törvénybe”.
A Békés megyei önkormányzat 1993 óta működik együtt Háromszékkel és 1998-tól Hargita megyével. Az elmúlt évben a Békés megyei önkormányzat mindkét testvérmegyéjének egy címeres magyar zászlót és egy megyecímeres lobogót adományozott, a székely megyék viszonzásul egy székely zászlót adtak át az anyaországiaknak.
Idén Kapu Tibor Magyar Szent István-renddel kitüntetett gépészmérnököt, Magyarország második hivatásos kutatóűrhajósát választotta a közszolgálati média a Közmédia Év Embere Díjra.
Kéteurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől – jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
A munkaügyi minisztérium javaslata szerint 2026-ban 90 ezer új vendégmunkást fogadhat be Románia az Európai Unión (EU) kívüli országokból.
A külföldön élő román állampolgárok 2013-tól és 2025 közepéig mintegy 60 milliárd eurót utaltak haza, ami több mint kétszerese a Románia számára elérhető uniós helyreállítási forrásoknak – derül ki Cristian Popa pénteken közzétett elemzéséből.
Jogerősen 9 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Wiz Khalifa amerikai rappert csütörtökön a Konstanca megyei ítélőtábla veszélyes drogok saját használatra való birtoklása miatt.
Vádat emeltek egy férfi ellen Magyarországon, aki két autót is átvett szerelésre, ám a problémák megoldása helyett alkatrészeket szerelt ki a kocsikból, amelyek így használhatatlanná váltak.
Tömegpusztító fegyverré nyilvánította Donald Trump amerikai elnök a törvénytelen úton előállított fentanilt és alapösszetevőit hétfőn.
A rendező és felesége szúrt sérüléseket szenvedett, Los Angeles rendőrségének képviselője egyértelmű gyilkosságról beszélt.
Súlyos pszichés károkat okozhatnak az áldozatokban a közösségimédia-felületeken időről időre felbukkanó veszélyes trendek.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
szóljon hozzá!